Gazeta.pl Uniwersytet Warszawski Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Blog > Komentarze do wpisu
Język sieciowych dyskusji. Internetowe fora i grupy dyskusyjne jako zubożenie i zarazem wzbogacenie współczesnej polszczyzny.

Dyskusje, jakie toczone są na forach tematycznych, forach ogólnodostępnych, portalach społecznościowych i grupach dyskusyjnych, mają swoją specyfikę. Jaką rolę odgrywają w nich neologizmy, neosemantyzmy, skrótowce i ideogramy? Czy poprawność językowa jest konieczna, by się porozumieć? Kim są „ortofaszyści" i jak działa prawo Godwina? Co ma z tym wszystkim wspólnego Platon? W swoim wystąpieniu, analizując zebrany materiał empiryczny i ilustrując swój wywód przykładami, postaram się odpowiedzieć na te i na inne pytania.

Małgorzata Joanna Adamczyk - studentka antropologii kultury oraz prawa w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Członkini Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile, gdzie pod kierunkiem prof. Philippe'a Lejeune'a prowadzi badania na temat dzienników wojennych. Mawia, że ma tylko jedno uzależnienie, a jest nim przesiadywanie w Internecie, zazwyczaj na portalach społecznościowych lub przy lekturze blogów. Na konferencji postanowiła je spożytkować. Interesuje się dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym, dziennikami osobistymi, autobiografizmem oraz mechanizmami wykluczenia i pojmowania Innego.

Uniwersytet Warszawski

wtorek, 07 października 2008, annagumkowska

Polecane wpisy